Me datë 18 Nëntor, anëtarë të Këshillit Rinor të Ambasadës Amerikane vizituan Shtëpinë e të Moshuarve Tiranë për të kaluar pak kohë bashku mes valleve e këngëve, lojërave e bisedave me gjyshërit e mençur.

Vizita u bë në kuadër të festimeve për Ditën e Falenderimeve, një ditë kur familjet amerikane mblidhen bashkë rreth tryezës për të kaluar kohë me familjen e për të shprehur mirënjohjen për ndodhitë e mira të vitit.

Anëtarët e Këshillit që morën pjesë në këtë aktivitet, kishin përgatitur dhe disa valle tradicionale për të kthyer Shtëpinë e të moshuarve në një vend më të gëzuar për rastin e festës.
Mikpritja e të moshuarve dhe entuziazmi i pjesëmarrësve në aktivitet ishin padyshim kryefjala e ditës.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/admin/web/useycalbania.org/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 352

LEAVE A REPLY